Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gordonsetří slečna Agátka

23. 1. 2009

PÁTEK

V osm večer přijela Agáta s doprovodem. Přivezla si celej svůj svět, kterej jsme doplnili piškotama a (ťuk, ťuk, ťuk) Agáta je naše. Dokonce se stal zázrak a Artýs jí neprudil ani jednou!!! Ani na schodech. Ani v chodbě. Ani v obýváku. NIKDE!!! Oba žunkají z konviček, válejí se na našem koberci, hrajou si a nakonec oba usnuli. Na poslední noční vycházce se Agátka na flexině chovala velmi vychovaně. Zatím to vypadá jako idylka...

SOBOTA

V sobotu se k nám ještě přidala Lojza. V půl devátý už jsem měla pejsky tři:o). Nechala jsem Artýska s Lojzičkou doma a vzala Agátku na basic Smečku, abysme si na sebe zvykly. Na Smečce jsem zjistila, že co se Aguši týče, tak budu muset brzdit. Je to duše citlivá a teror, kterej je nutno praktikovat na Artýska, je na ni příliš. Nakonec jsme se s pomocí piškotů domluvily na smíru a začalo nám to klapat. 

V rámci prozkoumávání nových prostor Agáta vylezla po žebříku do našeho spacího patra a světe div se - nemohla dolů. Do náruče se  nechtěla nechat vzít a sama to nemohla zvládnout. Byla vystrašená a vrčela. Nakonec jsme jí celkem nevybíravě nasadili náhubek a dolů prostě snesli v náručí. Myslím, že nahoru už nebude chtít nikdy...:o). Po obědě jsme šli na městskou vycházku - na přehradu. Lojza chodí na volno běžně a dneska si to na střídačku s Agátkou užil i Artýsek. Odpoledne jsem nechala Agátu odpočívat a jenom s Lojzou a Artýskem jsme dojeli do Stráže a s Pavlínou a klukama dali lesní okruh. Doma pak všichni tři psi leželi různě po bytě a mhouřili oči a odpočívali. Měly jsme s Agátky paničkou obavy, jestli bude Aguša baštit. Je to trochu stresař a hrozilo, že tu budeme řešit potíže s jídlem. Nakonec se Agáta cpala až měla boule za ušima, ovšem Artýskovo brokama z Artýskovo misky (Artýs zase vyžral krabičku Lojze...). No, tahle starost hnedle odpadla.

  Tahle fotka ukazuje zdemolovaného plyšáka původně uloupeného Pavlíně. Artýs mu dával čočku, ale psík přežíval. Dneska mu Agáta rozkošnicky vyloupla jedno očičko a radostně ho chroupala. Musela jsem se moc smát. Panička měla totiž strach, aby Artýs nezničil Agátiny gumové pískací hračky... 

 NEDĚLE

Agátka chrní ve svém pelíšku v pokojíčku a když jsem se v půl druhý v noci vrátila domů, přišla mě přivítat a zase usnula. Ráno jsem vstávala první já, ale vítání bylo mnohem intenzivnější - až z toho mám poškrábanej obličej:o). Celý dopoledne si s Artýsem hráli a pak jsme se vydali do lesa na dlouhou, aby se psíci vyběhali před odpoledním agilitění.

Nakonec je to všechny hrozně zmohlo...

Agátka dozahubila plyšového psíka - vykuchala mu pěnu z bříška rozházela po koberci (na fotce je to trochu vidět), ale byla u toho hrozně spokojená:o))).

 Odpoledne jsme se s Agátkou vydali do haly Vysoká na agility. Nakonec jsem s Agátkou běhala já a myslím, že nám to šlo fajn. Aguša je rychlík přerychlík a nakonec jsme to zvládly pomalejším (mým) tempem. Trošku stávkovala před tunelem, ale když jsem jí ho přizvedla, tak už neměla problém. U slalomu se tak hecla, že mi okusovala ruku a poštěkávala a skotačila jako splašenej koník:o). Trošku byla zmatená z vedení na pravou ruku, ale i to jsme nakonec zvládly. Když pádí po kladině, tak musím pořádně zabrat, abych byla na konci alespoň přibližně stejně. Naprosto skvěle zvládá vyslání na další překážku. Bylo to super! Parkur jsme zvádly jako harcovníci a těším se až bude s Agátkou chodit panička. 

PONDĚLÍ

Pondělí nebylo ničím zvláštní. Na první odpolední vycházku musel Míra s psíky sám, protože já jsem trávila mládí na pedagogické radě. S Mírou je to vždycky spíš o psím adrenalinu - vymejšlí hovadiny a psíci se samozřejmě královsky baví. Já je pak musím uklidnit a spořádaně odvést domů. Tentokrát se na zahradě honili za tenisákem. Artýsek je mičkozávislák, ale Aguša bohužel (bohudík:o) běhá rychleji a tak měla míček v puse obvykle ona a Artýsk se ji marně pokoušel dohonit. Nakonec byli oba psíci moc unavení. Odpoledne už jsme dali jenom městskou - k ZOO, okolo opic a zpátky kolem TUL. Aguša krásně vyšlapovala na flexině a velmi brzo pochopila, že není radno se škrtit a že to jde mnohem pohodlněji. Respektovala moje tempo a po takové vycházce byla mnohem vyklidněnější. 

ÚTERÝ

Agátka prochází kurzem života na vodítku. Hlavně při prvním vypuštění ven na voďáku je z toho celá šílená a hopsá na vodítku jako splašenej koník. Ale bohužel není zbytí. Na volno odchází prostě šíleně daleko. Nějakých 70 - 100metrů. Když zavolám, tak přijde, ale já prostě nechci, aby odcházela tak daleko. Nedej bůh, aby mi zmizela z dohledu!!! Takže jsem se jala Agátku trochu omezovat. To, že musí být na voďáku, už jsme si s ní ujasnily. Na vodítku se nehopsá a nerve do stran a dopředu, v žádném případě se nehoní nic v lese, ani žádní lidé před námi. Pokud je Aguša na volno, neodchází dál než tak 10m, potom je okamžitě přivolávána. Po hodinové vycházce v tomhle stylu Agáty vyšlapovala v okruhu deseti metrů, nikam neocházela a HLAVNĚ byla mnohem mnohem klidnější!!!

Zapomněla jsem foťák, ale snad to celkem dobře zastal můj mobil... Jedna fotka dole a video zde... 

Na konci nahraju všechny fotky pod jednu adresu, tak buďte trpěliví!

Večer jsme vzali samotnou Agátu na vycházku do centra města. Chovala se moc slušně! Byla samozřejmě na flexině, ale ani jednou ji nevytočila celou a reagovala velmi přesně na všechny povely. Je to zlatíčko a vůbec se nedivím paničce, že se jí stejská. Mně se bude taky!!! 

STŘEDA

Dneska jsme byli v lese s Pavlínou a jejíma holkama. Agátka dostala naprosto volno neboť jsem si říkala, že takhle velká smečka jí utáhne a uklidinila si tím svědomí. Lítala jako střelená celou dobu:o). Venku jsme byli přes dvě hodiny, tak myslím, že psíci jsou vyvenčení. Po vycházce jsme doma všichni čtyři usnuli nalepení u sebe a chrněli až do šesti. Psíci jsou už úplně grogy:o))). Po spaní jsme si dali baštu (taky všichni čtyři) a šli na malou městskou.  Nebudu pořád Aguši chválit. Je prostě báječná. 

ČTVRTEK

Rozdala jsem dětem vysvědčení a mastila za psíkama. Hned po práci jsme dali jenom malou neboť jsme se fyzicky i psychicky připravovali na velikou vycházku s Lojzičkou a Blankou. Před čtvrtou jsme vyrazili a domů se vrátili až za dvě a půl hodiny. Agátka chvíli zkoušela, jestli by si Lojza nehrála, ale Lojza je úplně jiná váhová kategorie (taky foxlík) a nohátá Aguše ji spíš otravovala:o). V lese byla Aguša částečně navolno a částěčně na vodítku. Když nakonec zmizela na minutku za obzor, dostala krásně červenou flexinu a bylo. Blanka pomáhala se psovodctvím a bylo fajn. Psíci měli spoustu prostoru, protože jsme si s Bláňou povídaly a příliš nebuzerovaly. Už od čtyřech byla pomalu tma a fotit nemělo žádnej smysl. Zítra se pokusím Agátu natočit, jak futruje granule:o))). To je pohled! 

PÁTEK

Dneska máme jednodenní pololetní prázdniny a s námi si to užívají i psíci. Jsem už obstojně utahaná z venčení dvou psů, takže jsem dneska vytvořila singl program:o))). Ráno jsem s sebou vzala Agátku do města a koupila jí ňamičku - opravdu smradlavé sušené plíce. Doma je zpucovala na dvě doby a zaprasila půl bytu:o))). Artýsek dostal taky trochu, ale hrozně se s tím oproti Agátě babral. Doma jsem si pobyla necelou hodinku, vyměnila psy a jela s Artýskem do Stráže na střední výlet a hlavně podívat se na štěníky!!! Doma mezitím vyvenčil Agátku Míra. Byli na přehradě. Venku se skoro nedá chodit, jak je namrzlo, takže z venčení se stává adrenalinovej zážitek. V pět psíci snědli skoro dvojnásobný porce než obvykle a zatímco Artýs vytuhnul v relativním klidu na křesle, Agáta si vzala hračku a hopsala s ní po obýváku. Několikrát se praštila o různý části nábytku, ale ani trochu ji to nezbrzdilo:o).

 PES BASKERVILSKÝ

Agátka má misku v pokojíčku, kde je relativně šero i s rozsvíceným světlem, takže můj pokus o video je spíš audio, ale pořádně si osolte repráky a uslyšíte, jak se cpe údajně nežravý psík:o))). Potravní konkurence je mocná čarodějka:o))).

V pokojíku se s Agi zavírám a dělám jí společnost. S Artýskem žádnej trabl zatím nenastal, ale nehodlám to riskovat u jídla. Když oba psíci dojedí, dveře otevřu a oni se vymění a dojíždějí zbytky toho druhýho. Nevím, co si myslí, že lepšího je v jiné misce. Dostávají oba to samé! Agátka pomalu dojíždí svojí fungl novou tříkilovku ProPlanu. Během týdne jsem jí několikrát zkoušela dávat její Eukanubu, ale koukala na mě jako na idiota, co to tady zkouším:o). Určitě na cestu domů přibalíme Aguše ještě naše druhé oblíbené jídýlko - lamb and rice, aby ho doma zkusili a když tak to střídali. 

SOBOTA

Abychom se nenudily, daly jsme si s Agátkou dopoledne ještě jednu basic Smečku. Dneska byla na programu vycházka po Stráži. Chození u nohy takovou dlouhou dobu je moc těžká věc a Aguši se to vůbec nelíbilo. Celou dobu mě mírně předcházela a musela být rovnána. Samozřejmě, že průchody pejsků jsou naprosto bez problémů a povely sedni a lehni taky. Agátka si vyzkoušela něco, co už dlouho ne a já koneckoncůtaky taky - flákání se při průchodech neboť pes na konci vodítka nechce nikoho zabít!!!

Odpoledne bylo věnováno hlavně dívčímu relaxu - vyhnala jsem oba kluky ven a s Aguší jsme se válely:o). Večer jsme se naposledy společně vydali na vycházku a spojili to s návštěvou kamarádů U Hrocha. Chvilku po desátý si Agátku vyzvedla panička a Artýs téměř ihned usnul:o))).

Všechny fotky najdete zde. Jsou jenom zevnitř, protože venku jsem měla opravdu PLNÉ ruce práce!!!